5 Eylül 2012 Çarşamba

Ssk sorgulama sicil ve ssk iş yeri sorgulama işlemleri

Yazımda arkadaşlar ilk olarak iş yerinizi sorgulama ve ssk olarak iş yeri sicil no olarak merak ettiğiniz sorgulamaları hangi sitelerden ne şekilde yapacağınızı sizlere söyleyeceğim
Ssk olarak iş yerinnde çalışan arkadaşlarım  için sigortalı çalışması gerekir. Sigortalının işe başlaması ile birlikte bir sicil no alınarak işyeri bildirgesi ile tescil edilir .Bu numarada uzun bir rakam vardır . Buradaki  sıra numarası ssk işyeri numarasıdır. Peki işyeri numarasını ,nasıl öğreniriz.
 Çalışmakta olan arkadaşlar  buradaki adrese gidip giriş yapıp hizmet cetvelini aldıklarında tablodaki işyeri numarasına bakacaklar . SGK müdürlüklerinden numara öğrenilebilirmi . Ne olursa bi durum olmadan verilir.. Bilgi edinme ile de sorulabilir. Şu an için işyeri sicil no dan isim öğrenme veya işyeri isminden ssk işyeri no öğrenme sorgulaması bulunmamaktadır.
İşyerine ait adres ve bilgilereaşağıdaki uygulamalardan öğrenebilirsiniz
Öncelikle http://www2.sanayi.gov.tr/Sirket/UnvanSorgulama.aspx sayfasından unvan ve şehir yazarak şirketi sorgulayabilirsiniz. Tcaret unvanına göre ve işletme adına göre http://www.ito.org.tr/wps/portal/bilgi-bankasi/detay/?page=fb/sk/tug&prmPageId=BM1.1.3&initView=true buradan firma bilgileri sicil kayıtlarına göre işyerini öğrenebilirsiniz.Ticaret sicil gazetesinden ise http://www.ticaretsicilgazetesi.gov.tr/sorgu_acik.php işyeri hakkında aramalarınıza ulaşabilirsiniz.
Tekrar sgk ile ilgili konumuza gelelim . Sosyal Güvenlik kurumunda yukarda bahsedildiği üzere işyerine ait numarada;
2.(tek rakam mahiyet kodu) 3000 (4 rakam işkolu kodu hizmet türü) 00(ünite kodu ) 00000 (sıra numarası)  il kodu ilçe kodu kontrol kodu bulunmaktadır.  Bunlar ne anlama gelir. SSİYönetmeliği 28 .maddesine göre
a) Mahiyet kodu; yapılan işin özel veya kamu sektörüne ait daimi veya geçici olduğunu belirtmeye yönelik olup tek hane rakamdan ibarettir. ’1′ rakamı kamu sektörüne ait devamlı işyerlerini, ’2′ rakamı özel sektöre ait devamlı işyerlerini, ’3′ rakamı kamu sektörüne ait geçici işyerlerini, ’4′ rakamı özel sektöre ait geçici işyerlerini ifade eder.
b) İşkolu kodu; yapılan işin Kısa Vadeli Sigorta Kolları Prim Tarifesine göre hangi iş koluna girdiğini belirtmeye yönelik olup dört hane rakamdan ibarettir.
c )Ünite kodu; işyerinin işlem gördüğü üniteyi belirtmeye yönelik olup iki hane rakamdan ibarettir.
ç) Sıra numarası; her işyerine ilgili ünite tarafından iller itibarıyla ve sıra takip etmek suretiyle verilen bir numara olup yedi hane rakamdan ibarettir.
d) İl kodu; işyerinin hangi ilde olduğunu belirtmeye yönelik olup il trafik kod numarasından ibarettir.
e) İlçe kodu; işyerinin hangi ilçede olduğunu belirtmeye yönelik olup iki hane rakamdan ibarettir.
f) Kontrol numarası; işyeri sicil numarasının doğru kullanılmasını sağlamaya yönelik olup iki hane rakamdan ibarettir.
ssk işyeri  numarası sorgulama öğrenme
sicil no öğrenme sicil no bulma sigorta sicil no sorgulama sicil no sorgulama sicil no nedir emekli sicil no emekli sicil no öğrenme bağkur sicil no sorgulama tc kimlik no ile işyeri sorgulama işyeri vergi borcu sorgulama işyeri sicil numarası sorgulama sigorta işyeri sorgulama işyeri sicil numarasından işyeri sorgulama işyeri sorgulama sgk ssk işyeri sorgulama ankara bursa ssk işyeri sorgulama ssk gün sorgulama ssk sorgulama şifresiz e devlet ssk sorgulama ssk sorgulama e devlet şifresi ile ssk ödemeleri sorgulama ssk emeklilik sorgulama ssk sorgulama sicil no ssk sorgulama isimle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Geçen haftadaki sayfa görünümleri

ekol hoca memurlar ilan ilan ver ücretsiz ilan ver ücretsiz ilan ilan siteleri bedava ilan ver bedava ilan sahibinden kral oyun 100lerceoyun